Chcete využívat správně email marketing? Zkuste náš direct marketing

Email marketing je součástí internetového neboli online marketingu. Je to činnost zaměřená na cílené rozesílání komerčních i nekomerčních emailů, na přesně stanovený seznam adres. Majitelé emailových schránek musí dát souhlas s jejich zasíláním (opt-in). Díku tomu je email marketing jedním z nejefektivnějších nástrojů při budování one-to-one komunikace.

V poslední době patří email marketing k nejrychleji rostoucí formě elektronické komunikace. Na základě různých analýz přináší e-mail marketing nejvíce konverzí na českých e-shopech. Výhody email marketingu spočívají především ve snadném testování, nízkých nákladech, flexibilitě, měřitelnosti a vyhodnocování kampaně. Email marketing může sloužit jak k získání nových klientů, tak i k udržení těch stávajících a jejich opakovaných nákupech produktů či služeb.

Email marketing může být veden dvěma způsoby. Buď transakčními emaily, které jsou založeny na předchozím obchodním jednání s klientem, který dal souhlas s odebíráním těchto emailů. Nebo může být veden direct mailingem, kdy představujeme potenciálním klientům své výrobky či služby. Email marketingu využívají při nabízení svých produktů a služeb téměř všechny společnosti na trhu, avšak ne všechny správně a efektivně pracují s email marketingem.

Zajímá Vás email marketing? Obraťte se na nás více na skrze kontaktní formulář nebo na našich oficiálních stránkách Cresco Group www.crescogroup.org