Facebook marketing - zasáhněte s námi několik miliónů lidí skrze sociální sítě.

Facebook marketing je marketing provozovaný na sociální síti Facebook. Je součástí social media marketingu, což je proces, jehož cílem je získání návštěvnosti internetových stránek či zaujetí pro výrobek či značku prostřednictvím internetových stránek sociálních sítí. Nejznámější sociální sítí na světě je Facebook, který byl vytvořený Markem Zuckerbergem a jeho kolegy z univerzity. Mezi další sociální sítě patří například Twitter, Yahoo, MySpace apod. z českých pak Lidé.cz, Spolužáci.cz atd.

Na rozdíl od jiných nástrojů přímého marketingu (direct mailing, telemarketing, affiliate marketing apod.) platí pro Facebook marketing specifická pravidla, protože většina lidí navštěvuje sociální sítě, aby komunikovala se svými přáteli a bavit se. Nemůžete je zahltit reklamou, která se pak snadno stane nechtěným spamem. Proto vyžaduje Facebook marketing specifický přístup k potenciálním zákazníkům a komunikaci s nimi. Jedná se o marketing cílený na určité klienty v dané věkové hranici.

Pro úspěšný Facebook marketing je důležité definovat své fanoušky, poznat jak žijí, navzájem komunikují a nakonec je i pochopit a přimět je k diskuzi a hlubšímu zájmu o Vaši společnost a Vaše produkty. Je potřeba se jim přizpůsobit a udržet jejich dlouhodobý zájem. Přizpůsobit se jim. Díky Facebook marketingu lze oslovit mnohem větší cílenou skupinu potenciálních klientů s možností monitorování jejich názorů, chování a dosáhnout interakce s nimi.

Zajímá Vás facebook marketing? Obraťte se na nás více na skrze kontaktní formulář nebo na našich oficiálních stránkách Cresco Group www.crescogroup.org