Chcete správně nastavit SEM - Search engine marketing ?

SEM marketing neboli Search Engine Marketing je marketing v internetových vyhledávačích. Jedná se o marketingový nástroj zaměřený na zvyšování návštěvnosti, viditelnosti a známosti webových stránek. Jsou zde možnosti placené i neplacené formy propagace. Většinou se používá model, kdy se platí za každé jednotlivé kliknutí na textový odkaz či reklamní banner (PPC) umístěný v síti serverů, které takovýto způsob propagace umožňují.

Základním rozdílem SEM marketingu oproti SEO marketingu je ten, že SEM marketing nevyžaduje žádné úpravy internetových stránek a dosažené výsledky závisí pouze na finančních možnostech zadavatele nebo počtu SEM odkazů. SEO marketing je pravý opak: Je zdarma, ale je třeba vhodně upravit daný obsah internetových stránek, na které chceme potenciální zákazníky nalákat, pro vyhledávací služby.

Mezi největší výhody SEM marketingu patří možnost zjistit přesný počet příchozích návštěvníků a díky systémům PPC, které zpracovávají statistické údaje, si lze snadno spočítat návratnost investic do SEM marketingu a máte tak výdaje i počet oslovených klientů pod kontrolou. V současné době se jedná o jednu z nejefektivnějších forem internetové reklamy. Pravděpodobnost prodeje zboží či služeb je vyšší než u klasické bannerové reklamy.

Pro více informací nás kontaktujte skrze naše stránky.