Informace o Web Marketingu. Co je to Web marketing.

Web marketing neboli internetový marketing či online marketing je marketing, který se odehrává ve specifickém prostředí internetu, vycházející z klasického marketingu. Je součástí elektronického marketingu, který zahrnuje veškeré marketingové aktivity, které se odehrávají prostřednictvím elektronických zařízení a sdělovacích prostředků, kterými jsou kromě internetu například televize, rádia, mobilní telefony GPS navigace apod.

Mezi nejpoužívanější nástroje web marketingu patří reklamy v podobě různých reklamních bannerů, videí, fotografií atd. Jeho součástí je i virální marketing, email marketing či marketing na sociálních sítích. Často se využívá SEO optimalizace, kdy se upravuje obsah internetových stránek, aby se umístily na předních pozicích v internetových vyhledávačích.

Mezi hlavní výhody web marketingu patří nízké náklady, snadné šíření k velké skupině potenciálních klientů, kteří mohou určitou propagaci šířit sami dále. Na sociálních sítích lze snadno pozorovat reakce a názory uživatelů a dále s nimi komunikovat a vytvářet nové a lepší produkty na základě jejich názorů a utvářet tak pověst a image firmy. Do webového marketingu jsou tak zahrnuty i public relations a podpora prodeje na internetu. A také direkt marketing.

Pro více informací o web marketingu nás kontaktujte.